436 چهارشنبه,20 تیر 1403 | 07:43 سیامک راشت نیا

بازار جهانی مس به اوج می رسد

بازار جهانی مس به اوج می رسد

در حالی که تقاضای دوره ای ممکن است در ماه ژوئن کاهش یافته باشد، ولی مصرف کلی مس در نیمه اول سال ۲۰۲۴ همچنان در حدود ۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است.

به گزارش تجارت، معدن و فولاد: قیمت مس پس از پیش بینی های خوش بینانه تحلیلگران سیتی گروپ در مورد امیدواری بازار سرمایه به رشد قیمت مس، از مرز ۱۰ هزار دلار هر تن عبور کرد. به طور گسترده ای پیش بینی شده که چین بزرگترین مصرف کننده مس جهان در نشست پلنوم سوم در اواسط جولای محرک های اقتصادی بیشتری را برای ارتقای زیرساخت انرژی های تجدیدپذیر خود معرفی کند.

تحلیلگران سیتی در یادداشتی گفتند که انتظار می رود این اقدامات اضافی، به ویژه سرمایه گذاری های داخلی و بازار داخلی مسکن را هدف قرار دهد و در کوتاه مدت از قیمت مس حمایت کند. از طرفی عقب‌نشینی اخیر مس عمدتاً به دلیل داده‌های ضعیف‌تر تولید در سطح جهانی بوده که ظاهرا موقتی است.

در حالی که تقاضای دوره ای ممکن است در ماه ژوئن کاهش یافته باشد، ولی مصرف کلی مس در نیمه اول سال ۲۰۲۴ همچنان در حدود ۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است. در درازمدت، به دلیل شروع کاهش نرخ تورم در اقتصادهای بزرگ، این فلز این شانس را دارد که حتی بیشتر افزایش یابد و به ۱۲۰۰۰ دلار در هر تن برسد.

منبع: ایفنا
لینک کوتاه: https://mtn.ir/n/436
آخرین اخبار